Viesu nams Saulgoze

Laipni gaidīti viesu namā Saulgoze ezera krastā

Apskates objekti Krāslavas un Dagdas novadā
 
Ko redzēt Krāslavā?

Krāslavas centrālais laukums
Izveidots 18. gadsimtā. Tirgus laukuma galvenās ēkas bija rātsnams, kas tika celts 1752. gadā, un aptieka, kas šajā ēkā darbojas kopš 1810.gada un savas funkcijas pilda arī mūsdienās. Laukumu ierobežoja vienstāvu un pusotra stāva koka un mūra celtnes ar saimniecības ēkām. Tās, galvenokārt, bija tirgotāju un amatnieku dzīvojamās mājas, iebraucamās vietas ar staļļiem un tirgotavas. Laukuma austrumu galā atradās galvenā ēka – rātsnams. Tā bija brīvi stāvoša divstāvu ēka, tās pirmajā stāvā atradās muita, svaru un mēru telpas, vēlāk arī tirgotavas. Gar laukumu veda galvenā maģistrāle – pasta ceļš no Rīgas uz Maskavu. Centrālajā laukumā atradās arī Latviešu biedrības nams. No 2010. gada krāslavieši lepojas ar ūdens strūklaku, kas attēlo Krāslavas ģerbonī attēloto laivu.

Grāfu Plāteru pils komplekss
Celta no 1750. līdz 1791. gadam. XIX gadsimta sākumā tā pārbūvēta pēc klasicisma kanoniem. Tā ir vienīgā pils Latgalē ar šādu dekoru (arhitekts A.Parako). Abas pils puses vizuāli līdzīgas, taču fasāde piešķir pilij sevišķu mājīgumu, bet no otras puses „dveš akmens aukstums”. Līdzās pilij tika celtas vairākas ēkas, kas bija paredzētas tiem, kas kalpoja Plāteriem. Kad Plāteri I pasaules kara laikā no Krāslavas devās projām, pils panīka. 18.gadsimta vidū celtais grāfu Plāteru pils komplekss piedāvā apmeklētājiem baudīt pastaigu pa romantisko ainavu parku, tverot unikālus skatus uz Daugavas senleju no pils skatu laukuma. Darba laiks: jebkura laikā, pils apskate tikai no ārpuses. Atrodas Krāslavā.

Priedaines skatu tornis
Jauns unikāls tūrisma objekts. No tā paveras brīnišķīgs skats uz Daugavu un sajūtas ir kā putnam debesīs virs Daugavas lokiem. Tas ir augstākais koka skatu tornis Latvijā (32m). Atrodas Krāslavā, Priedainē.

 
Adamovas ainavu taka un Adamovas pilskalns
Krāšņu ainavu ieskautā 1,4 km garā dabas taka ved uz pilskalna virsotni, no kuras paveras skaists skats uz Krāslavu un Daugavu.
Taka atrodas dabas parkā „Daugavas loki” Daugavas ielejas labā pamatkrasta nogāzē starp Adamovas pilskalnu un mežsarga māju.
Šeit ir reta iespēja iepazīt dabu tās daudzveidībā – baudīt krāšņās ainas, iet pa noslēpumainām gravām, vērot dabas pieminekļus. Cerams, ka apmeklējot šo taku, Jūs sev arī atradīsiet kaut ko ievērības cienīgu – savdabīgus kokus, retus un aizsargājumus augus. Takas konfigurācija ir sarežģīta – tā met cilpas, virzās gan uz augšu, gan uz leju.
Takas sākums ir Krāslavā, no skatu laukuma (iebraucot pilsētā no Daugavpils puses). Piemērota nelielām grupām: 10 – 20 cilvēki.
Mākoņkalns jeb Padebešu kalns ( 248 m v.j.l.)
 kā apaļa eža mugura izslējies netālu no Rāznas ezera dienvidu krasta un labi izceļas apkārtējā salīdzinoši līdzenajā ainavā. Mākoņkalnam ir liels relatīvais augstums – 60 m un ļoti stāvas nogāzes. Mākoņkalnu daudzi latgalieši uzskata par visskaistāko vietu Latgalē.
 Atrodas Mākoņkalna pagastā, Rēzeknes novadā.

Velnezers (Čertoks)
Latvijas noslēpumainākais ezers – neliels, ar neparastas krāsas ūdeni, ūdens lāses formu un nenosakāmu dibenu. Ar to saistās daudz nostāstu, piemēram, par to, ka katrs, kurš tajā peldas, drīz mirst.
No seniem laikiem Velnezeru uzskata par noslēpumainu vietu. Par to tiek stāstītas arī dažādas teikas. Iecienīta tūristu vieta. Netālu no ezera ir ierīkota atpūtas vieta ar galdiņiem un soliņiem, kā arī ugunskura vietas. Melleņu sezonas laikā neatvairāms kārdinājums tūristiem un vietējiem iedzīvotājiem ir mielošanās ar šīm īpašajām dabas veltēm. Atrodas Šķeltovas pagastā Aglonas novadā.

 
Viesu nams: "Saulgoze"
Saule ir mūsu pusē..